Promovat
Apartament in cladire istorica Sighisoara
17

Apartament in cladire istorica Sighisoara

Sighișoara este considerată „Perla Medievală a României”, fiind singura cetate medievală din Europa de Sud-Est care este și astăzi locuită în întregime. Inclusă în Patrimoniul Mondial UNESCO, cetatea păstrează o atmosferă autentică prin străduțele sale înguste și casele colorate, fiind una dintre cele ...

703 EUR/m2 | 71 m2

Ultracentral, Sighisoara, Mures

Promovat
Casa cu 4 camere // Cetatea Sighisoarei // 116,72 mp utili
13

Casa cu 4 camere // Cetatea Sighisoarei // 116,72 mp utili

Va propunem spre vânzare o proprietate unică, situată într-una dintre cele mai bine păstrate cetăți medievale locuite din Europa, oferind acces rapid la atracțiile turistice, restaurante și magazine. Această casă este ideală pentru cei care doresc să trăiască într-un mediu autentic și pitoresc sau pentru ...

1362 EUR/m2 | 117 m2

Sighisoara, Mures

Promovat
Apartament  central, de inchiriat, Sighisoara
10

Apartament central, de inchiriat, Sighisoara

Apartament, central, 70 mp, Sighisoara, la casa, cu terasa, filigorie, pivnita, bucatarie, baie, living, 2 dormitoare, loc de parcare in curte, disponibil imediat.

70 m2

Central, Sighisoara, Mures

Promovat
Penthouse, 3 camere, 81mp, terasa, parcare, zona strazii Lalelelor
20
1

TLB Imobiliare oferă spre vânzare un apartament tip Penthouse cu 3 camere, situat în zona Bărăgan, Sighișoara. Suprafață utilă: 81mp Terase: 2 terase generoase, cu suprafață totală de 35.98 mp Etaj: 4/4, etaj retras, bloc nou, izolat termic Loc de parcare în garaj subteran + boxă la subsol Compartimentare: Living ...

1728 EUR/m2 | 81 m2

est, Sighisoara, Mures

Anunțuri Anunțuri pe pagină: 20 50

Închiriere garsonieră
10

Închiriere garsonieră

Închiriez garsonieră din data 1 iunie 2026,mobilată complet în Sighișoara cartierul Baragan... Etajul 2.. De preferat pe termen lung și fără animale de companie.... Pt mai multe informații nr watsapp : sau ..... Chiria lunară este de 900 RON.... Se percepe o garanție de 1000 de RON, care că fii restituit ...

23 m2

Sighisoara, Mures

Teren Intravilan Tarnava II - Sighisoara, Jud. Mures
3
3

Teren Intravilan Tarnava II - Sighisoara, Jud. Mures

Cartierul Târnava II este o zonă de inviestiţe imobiliară în plină dezvoltare extinzandu-se în ultimul timp în imediata apropiere a terenului nostru propus spre vânzare. Zona are un numar mare de vile de lux şi case private construite şi un numar de blocuri în contructie, dezvoltând în zona un ...

16,999 m2

Sighisoara, Mures

casa sighisoara
1
37

casa sighisoara

Vand casa in Sighisoara str. I. Chendi nr.73 cu suprafata de 150 mp pe doua nivele si pod mansardabil. Primul nivel de 75 mp compus din 1 camera, bucatarie, pivnita, camara, WC, terasa. Al doilea nivel de 75 mp compus din 4 camere, bucatarie, baie, hol. Teren aferent 124 mp. Din strada are 2 intrari. ...

487 EUR/m2 | 150 m2

Central, Sighisoara, Mures

Teren extravilan 9

Teren extravilan

Teren extavilan 17400mp(11200mp pasune 6200mparabil) intabulat si liber la vanzare, suprafata totala: 17400

17,400 m2

Sighisoara, Mures

Vand casa (de vacanta) in apropiere de localitatea Sighisoara
10
9

Vând casă situată în zona Valea Dai, sat Vânători, la doar 12 km de municipiul Sighișoara, județul Mureș. Imobilul este construit din cărămidă Protherm (300x250x238) și izolat cu polistiren EPS de 10 cm. Casa este dispusă pe parter, etaj și mansardă, având o suprafață totală de 245 m , amplasată pe un ...

612 EUR/m2 | 245 m2

Sighisoara, Mures

Apartament de vânzare!
5

Apartament de vânzare!

Apartament de vânzare, 3 camere ,Sighișoara ,cartier Bărăgan. Ideal pt spațiu comercial,63 mp ,parter. Relații la tel .

1111 EUR/m2 | 63 m2

Bărăgan, Sighisoara, Mures

Vând teren extravilan
1
2

Vând teren extravilan

Vând 3 parcele de teren extravilan intabulate pe raza localității Boiu, astfel: 1,04 ha: 0,28 ha : 0,12 ha. Pret 50000 Ron la pachet,toate trei.

13,000 m2

Sighisoara, Mures

Ap. 3 camere amenajat Lux, complet mobilat
8
9

Ap. 3 camere amenajat Lux, complet mobilat

Comision cumpărator 0%. CG Imobiliare va prezintă spre vânzare apartament cu 3 camere complet amenajat Lux situat în Sighișoara,strada Dumbravei nr 58 scara A,etajul 4 din 4. Apartamentul este situat intr-un bloc cu casa scarii ingrijita. Apartamentul este compus din : hol intrare, living +bucătărie ...

1262 EUR/m2 | 42 m2

Sud-Est, Sighisoara, Mures

Apartament de închiriat

Apartament de închiriat

Apartament de închiriat cu 2 camere 2 balcoane mobilat și utilat etaj 4 Mihai viteazu 220 plus 1 luna avans

50 m2

Sighisoara, Mures

3 apartamente de vanzare in zona centrala Sighisoara!
10
2

3 apartamente de vanzare in zona centrala Sighisoara!

Imobil compus din 3 apartamente: Parter 1 apartament: 2 holuri, 2 dormitoare, 1 living+bucatarie, baie, debara Mansarda: Apartamentul 2 compus din: living+bucatarie, dormitor, baie, balcon Apartamentul 3 compus din: living+bucatarie, dormitor, baie, balcon Pivnita exterioara, curte, gradina, loc pentru ...

825 EUR/m2 | 200 m2

Central, Sighisoara, Mures

teren intravilan 17000mp
5

teren intravilan 17000mp

Teren intravilan , pe str viilor , lângă fabrica de cartoane Lacrox , aproximativ 32x500 , din drumul principal , până la dig , cu drum între Lacrox și teren . Preț pe mp .

17,000 m2

Sighisoara, Mures

Închiriez apartament 2 camere
5

Închiriez apartament 2 camere

Închiriez apartament cu 2 camere, confort 1, etaj 2, izolat termic, cu toate utilitățile, în zona Cornești,

60 m2

Sighisoara, Mures

Teren intravilan Ana Ipătescu
5

Teren intravilan Ana Ipătescu

Terenul este situat in fața stației de autobuz pe strada Ana Ipătescu. suprafața 500m2

500 m2

Sighisoara, Mures

teren intravilan sighisoara
3
2

teren intravilan sighisoara

Se vinde teren intravilan în Localitatea Albesti strada Crăngului județ Mureș 2900m2 preț 55000 de euro negociabil telefon (Lusu)sau (cristi)

2,900 m2

Sighisoara, Mures

casa cu curte si gradina de vanzare in Sighisoara (semicentral)
7
15

de vânzare casă cu curte și gradina în suprafață totală de 942mp, zona linistita, semicentrala, 7 minute de mers pe jos pana in centrul orasului. Casa are 2 nivele: parter si demisol. La parter sunt construite 2 camere a cate 25mp fiecare, o magazie prin care se ajunge la pod si un vestibul (coridor) ...

85 EUR/m2 | 942 m2

Sighisoara, Mures

inchiruez garsoniera
10
1

inchiruez garsoniera

inchiriez garsoniera

25 m2

Sighisoara, Mures

Garsoniera recent renovata
8

Garsoniera recent renovata

Garsoniera situată pe strada Mihai Viteazu, bloc 1A, parter, complet renovata anul acesta: instalații sanitare și electrice noi,centrala (garantie, proiect),gresie și faianta (baie, bucatarie,hol), parchet (camera), usi noi, zugrăvită. Se poate vinde mobilată sau nemobilata. Mai multe detalii la tel ...

1636 EUR/m2 | 22 m2

Sighisoara, Mures

Apartament 4 camere
10

Apartament 4 camere

Apartamentul are 84 m2,este situat la parter, pe str Noua ,Spre bloc sunt doua cai de acces,dinspre E60 si dintre blocuri.Este liniste deoarece este intr-o curte interioara.Scoala,spital,piata,Penny toate sunt pe o raza de maxim 300 m.In pret este si o boxa la subsolul blocului.Apartamentul este izolat ...

Sighisoara, Mures

Teren extravilan-arabil 5800m2
9
1

Teren extravilan-arabil 5800m2

Oferta afisata la primăria municipiului Sighisoara :Vand teren 5800m2 exteavilan-arabil in Sighisoara, vis-a-vis de benzinaria Giganti , situat de -a lungul soselei E60 , langa firma ce vinde utilaje de contructii. Sunt proprietar , intabulat , electricitate pe nume , am inchis o bucata la drum cu gard ...

Sighisoara, Mures

Apartament 54mp
5
3

Apartament 54mp

Apartament 2 camere 54 mp RENOVARE COMPLETĂ 2025 Concept Premium Dacă îți dorești un apartament în care nu mai trebuie să investești niciun leu ani buni de acum înainte, acesta este. Se oferă spre vânzare apartament cu 2 camere, 54 mp, renovat integral în 2025, refăcut de la zero, cu materiale ...

1759 EUR/m2 | 54 m2

Sighisoara, Mures

Teren de vanzare Sighisoara, str. Ana Ipatescu
5
6

Teren de vanzare Sighisoara, str. Ana Ipatescu

Intravilan, 2475 m2, 25 euro/mp (negociabil); Extravilan, 3300 m2, deasupra terenului intravilan, foto 4 si 5, pret: 5 euro/mp (negociabil)

Sighisoara, Mures

Teren de vânzare Sighișoara, Daneș
5
8

Teren de vânzare Sighișoara, Daneș

Teren în suprafață de 10.000 mp, la 6 km de Sighișoara, în comuna Daneș. Terenul este situat într-o zonă deosebită, mărginit de pădure și un mic pârâu pe două dintre laturi. Ideal pentru agroturism, zona fiind în plină dezvoltare, cu cabane și pensiuni in imediata vecinătate.

Sighisoara, Mures

Proprietate super de vânzare cu încălzire în pardoseală și sistem de filtrare a apei de băut
10
2

Proprietatea super lux de vinzare casa din curte mare este construită în 2017 iar casa din față este complet renovată utilata si mobilată cu mobila vintage și clasică adusă din Canada ,toate chandeliers sint făcute manual vintage ,draperiile și perdelele sunt făcute în Anglia ,mașina de spălat și uscătorul ...

958 EUR/m2 | 250 m2

Sighisoara, Mures

Sighisoara-Albesti Teren Intravillan de Vanzare 812 mp (8 ari)
10
5

Vind teren intravilan in Albesti-Sighisoara, cu 18 metri deschidere la strada, cu toate utilitatile (apa, gaz, retea electrica)pe strada. Suprafata totala a terenului, 812 m2 (8 ari).

Sighisoara, Mures

De vânzare teren intravilan Sighisoara
1
2

De vânzare teren intravilan Sighisoara

De vânzare teren intravilan in Sighisoara, situat în cartierul rezidential Târnava II cu PUZ aprobat pentru construirea de locuințe individuale P+1+M Suprafața totală este de 6000 mp, dezmembrat in 9 loturi cu suprafețe cuprinse între 570 și 1170mp

Sighisoara, Mures

Ichiriez casă in Sighișoara
9
1

Ichiriez casă in Sighișoara

Închiriez apartament la casă pentru două persoane mobilat și utilat în Sighișoara, zona Ana Ipătescu, aproape de statia de autobuz, renovat recent, centrală termică pe gaz ,toate utilitățile(apă,gaz, curent, canalizare) Parcare in fața casei sau în curte. Preț 360euro luna (pe termen lung + două luni ...

189 m2

Sighisoara, Mures

casa vila de vinzare
10
1

casa vila de vinzare

casa de vinzare ,240m2 pe un teren de aprox.2600m2 cu vedere superba spre cetate,turnul cu ceas.

1458 EUR/m2 | 240 m2

Sighisoara, Mures

De vânzare apartament cu 2 camere
9
1

De vânzare apartament cu 2 camere

De vânzare apartament situat pe strada Dumbravei nr. 12,etaj 3 . Preț - 55.000 euro - Apartamentul dispune de 2 camere cu intrare separată, baie, bucătărie,balcon închis cu termopan,centrala termică, parchet de lemn in camere ,în suprafață totală de 48 mp. - Apartamentul este situat într-o zonă foarte ...

1146 EUR/m2 | 48 m2

Sighisoara, Mures

Casa de vanzare recent renovata strada Stefan Octavian Iosif
10
6

Casa de vanzare recent renovata (acoperis nou, izolatie exterioara, incalzire in pardoseala, centrala noua, geamuri termopan) situata intr-o curte comuna mare (in curte exista 3 stalpi de iluminat stradal!). Casa este situata in interiorul curtii, in acest fel oferind liniste si intimitate. Merita v ...

1515 EUR/m2 | 66 m2

Sighisoara, Mures

Apartament cu 2 camere
10
6

Apartament cu 2 camere

Descriere: Proprietar, vand Apartament in zona Dumbravei, Sighisoara, Semi-Central. Apartamentul se afla in Bloc izolat termic, la etajul 4, este decomandat si compartimentat astfel: hol intrare, bucatarie deschisa, garderoba deschisa, dormitor, living cu iesire in balcon (inchis cu geamuri termopan), ...

970 EUR/m2 | 48 m2

Sighisoara, Mures

Casa de vanzare in Sighisoara, ultracentral!
6
2

Casa de vanzare in Sighisoara, ultracentral!

Casa in zona centrala, pozitie excelenta la 2 min. de centru. Structurata pe doua niveluri, o camera la parter cu hol si baie, trei camere , baie, hol ,bucatarie, camara, la etajul 1. Incalzirea este disponibila atat pe convertoare(teracote), in fiecare camera cat si cu centrala termica, calorifere in ...

984 EUR/m2 | 122 m2

Ultracentral, Sighisoara, Mures

Teren Sighisoara zona Angofa 35.000 mp
4

Teren Sighisoara zona Angofa 35.000 mp

De vânzare teren 3,5 ha Sighișoara, zona Angofa oportunitate investiție Se oferă spre vânzare teren în suprafață de 3,5 hectare, situat în Sighișoara, zona Angofa o zonă liniștită, cu peisaj natural deosebit și acces facil. Terenul beneficiază de potențial excelent de dezvoltare, fiind potrivit ...

35,000 m2

Sighisoara, Mures

Vând casă
8
1

Vând casă

casa este compusa din 2camere,bucătărie, hol,baie ,cămară, teren 300 de metri patrati

760 EUR/m2 | 75 m2

Sighisoara, Mures

Vând garsonieră
7
3

Vând garsonieră

Vând garsoniera mobilată, compusa din hol,baie cameră și bucătărie. Suprafață 27mp,situata la etajul 2,pe mijloc. Cheltuieli întreținere mici,situată in zona kaufland. Preț 30000 euro negociabil.

1111 EUR/m2 | 27 m2

Sighisoara, Mures

Teren pentru cabană.
2
4

Teren pentru cabană.

Vând două bucăți de teren (1500 și 1600 mp ) în zona localității Criș. Optim pentru cabană sau activități agricole. Preț total de 15000 lei ( negociabil ). Telefon de contact:

Sighisoara, Mures

Teren agricol de vînzare
7
8

Teren agricol de vînzare

Vând 2,28 ha teren arabil amplasat în apropiere de râul Târnava Mare, zona pasaj Daneș. Propice pentru parc fotovoltaic, sau solarii, sau eleșteu. Prețul este de 1,8 euro mp. Cadastru și acte la zi. Exclus publicitate prin agenții imobiliare.

Sighisoara, Mures

Teren de vânzare
2
5

Teren de vânzare

Vând 4000 mp fâneață, amplasată lângă pădure. Acces din drumul comunal 57 (către Stejăreni). Front la drum de 90 metri. Distanța de la ramificația DN14 - Stejăreni este de aproximativ 900 metri. Cadastru și acte la zi. Exclus publicitate prin agenții imobiliare.

Sighisoara, Mures

Spațiu comercial de închiriat zonă centrală Sighișoara
6

Spațiu comercial de închiriat zonă centrală Sighișoara

Se închiriează spațiu comercial într-o locație centrală. Spațiul are 120m2, este împărțit în zona de recepție, 2 birouri, grup sanitar și chicineta. Se poate reorganiza cu ușurință întrucât pereții interiori sunt din plăci de rigips. Dacă este nevoie se poate închiria loc de parcare la subteran și ...

120 m2

Sighisoara, Mures

vand casa cetatea sighisoara
5

vand casa cetatea sighisoara

vând casă în cetatea Sighișoara lângă scarile acoperite

2250 EUR/m2 | 200 m2

Sighisoara, Mures

Containere tip birou   organizare şantier - 8 bucăţi, din care unul este baie.
9

Containere tip birou organizare şantier - 8 bucăţi, din care unul este baie.

Containere tip birou organizare şantier - 8 bucăţi, din care unul este baie. Stare foarte bună, atât interior cât şi exterior. Recent aduse în ţară, origine: Germania. Preţ container: 3800 euro.

317 EUR/m2 | 12 m2

Sighisoara, Mures

Vând pat+saltea

Vând pat+saltea

Stare buna împreună

Sighisoara, Mures

Vânzare locuință
6
1

Vânzare locuință

Locuință de vânzare în Sighișoara Această locuință este în curte comună, aproape de centru, pe strada Șt.O.Iosif Spațiul este de 63m2 și are următoarele dependințe : pivniță, magazie și pod Geamuri termopan și acoperiș recent renovat Preț : 55000 euro , negociabil Se acceptă variante de schimb cu garsoniera ...

873 EUR/m2 | 63 m2

Sighisoara, Mures

Apartament cu două camere
5
2

Apartament cu două camere

De vânzare Apartament 2 camere Sighișoara cartier Bărăgan Etaj 4 Situat pe mijlocul blocului Parțial mobilat Balcon închis Geamuri termopan Centrală proprie Aer condiționat Izolație interioară și exterioară Pivniță 56 mp Detalii în privat.

1071 EUR/m2 | 56 m2

Sighisoara, Mures

Vând garsonieră în Sighișoara,  zonă centrală
2

Vând garsonieră în Sighișoara, zonă centrală

Garsonieră de vânzare în Sighișoara situată pe str. Ilarie Chendi, nr. 88. Formată din cameră, bucătărie, baie. Etaj 1, suprafață utila 38 mp. Preț 45.000 euro, negociabil. Informații suplimentare în privat.

1184 EUR/m2 | 38 m2

Central, Sighisoara, Mures

casă de vanzare zona păstorilor, Sighișoara ( )
6

casă de vanzare zona păstorilor, Sighișoara ( )

Casă de vânzare pe strada Păstorilor, Sighișoara (Persoană fizică) Vă prezentăm o proprietate deosebită situată pe strada Păstorilor, la doar 5 minute de centrul istoric al Sighișoarei. Cu o suprafață utilă de 139 mp și un teren de 294 mp, această casă oferă spațiu generos și confort pentru întreaga ...

1403 EUR/m2 | 139 m2

Sighisoara, Mures

  Apartament Spațios la Casă (80 mp) cu 3 Camere și Centrală pe Gaz   Ultracentral Sighișoara
10
2

Apartament Spațios la Casă (80 mp) cu 3 Camere și Centrală pe Gaz Ultracentral Sighișoara

Se oferă spre vânzare un apartament generos, tip "la casă", situat într-o zonă liniștită, dar centrală a orașului Sighișoara, pe Strada Ilarie Chendi. Această proprietate este ideală pentru o familie sau ca investiție (ex. regim hotelier), beneficiind de o suprafață utilă mare și de confort termic ...

938 EUR/m2 | 80 m2

Central, Sighisoara, Mures

Casa de vânzare in Sighisoara, zona centrala
7
3

Casa de vânzare in Sighisoara, zona centrala

Vând casa in Sighisoara str George Coșbuc, singur pe curte. Casa este compusa din 5 dormitoare, 2 bucătării, 3 bai, camera tehnica, garaj, acoperiș din țiglă nou. Teren in suprafata de 900 mp. Preț 285.000 euro Detalii la

891 EUR/m2 | 320 m2

Sighisoara, Mures

Vand apartament in Sighisoara, 3 camere, 2 wc, 2 balcoane, et. 4
5

Vand apartament in Sighisoara, jud. Mures. Apartamentul se afla la etajul 4 si are 3 camere decomandate, 1 bucatarie decomandata (posibilitate de a restructura in stil american, fiind o baza foarte buna ptr. modernizare), cu 2 bai, 2 balcoane. Blocul se alfa intr-o locatie foarte atractiva, intre Teleson ...

1103 EUR/m2 | 68 m2

Sighisoara, Mures

Proprietar | 2 camere decomandat | Lângă pădure | Centrală | Sighișoara
5
1

Cartier Plopilor - zonă liniștită, aproape de pădure Detalii principale: - 2 camere decomandat - 48 mp utili - Etaj 3 - Centrală termică proprie - Balcon - Pivniță generoasă inclusă - Parchet lemn masiv Avantaje: - Liniște + aer curat - Foarte luminos - Aproape de magazine și oraș - Posibilitate recompartimentare - ...

1021 EUR/m2 | 48 m2

Sighisoara, Mures

Închiriez garsonieră.
5

Închiriez garsonieră.

Închiriez garsonieră confort I,in Sighisoara aproape de autogara langa fosta fabrică de Mătase,curte interioara,bloc liniștit,vedere spre nord vest,mobilata,cablu,,internet.pentru mai multe detalii la telefon

24 m2