Hal #259; industrial #259; de v #226;nzare #238;n Boldesti- Scaeni | Investi #539;ie cu randament i

349 000 EUR 384 EUR/m2
Valabil din 5/19/2026 7:52:21 AM
Specificații
Suprafata utila
910 m2
Suprafata terenului
3112 m2
Suprafata construita
1000 m2
Anul constructiei
2007
Incalzire
centrala proprie
Numar niveluri
1
Locuri parcare
10
Descriere
Va propunem spre vanzare o proprietate industriala cu potential excelent investitional, situata in zona Boldesti-Scaeni, la doar cateva minute de Ploiesti si cu acces facil catre DN1 si principalele artere comerciale din Prahova.

Pozitionarea reprezinta unul dintre marile avantaje ale proprietatii, zona fiind apreciata pentru accesibilitate, costurile operationale eficiente si conexiunea rapida catre Ploiesti, Bucuresti si Valea Prahovei. Amplasamentul este potrivit atat pentru activitati logistice si industriale, cat si pentru business-uri care au nevoie de spatii de productie sau depozitare intr-o zona bine conectata.

Proprietatea este amplasata pe un teren de 3.112 mp, avand o deschidere stradala de aproximativ 25 ml, ideala pentru acces TIR, aprovizionare si activitate operationala eficienta.

Hala are o suprafata construita de 907 mp si este compusa din:
* spatiu industrial de productie;
* zona administrativa si birouri de aproximativ 260 mp desfasurati pe parter si etaj;
* 6 camere;
* 2 grupuri sanitare;
* holuri si spatii auxiliare;
* 3 cai de acces;

- activitati comerciale si operationale.

Un aspect extrem de important pentru investitori este faptul ca proprietatea este deja inchiriata si produce venit imediat, avand chirias activ si un venit lunar de 3.000 Euro.

Indicatori investitionali:
* venit anual estimat: 36.000 Euro;
* randament investitional (ROI): aproximativ 10,3% anual;
* amortizare estimata a investitiei: aproximativ 9,6 ani.

Icirc;n actualul context de piata, proprietatile industriale cu chirias activ si randament de peste 10% reprezinta oportunitati tot mai rare, mai ales in proximitatea municipiului Ploiesti si a principalelor zone industriale din Prahova.

Pret de vanzare: 349.000 Euro.

Pentru detalii suplimentare si programarea unei vizionari, contacteaza-ma cu incredere.

ID anunț: 1779166776

Raportează
Fă ofertă

Anunțuri recomandate

Contactează vânzătorul
Pentru a reduce riscul mesajelor de tip spam, adresele de email nu sunt permise in mesagerie.
Caractere rămase: 3000
Adaugă fișier
? Fișiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, txt, xls, docx, xlsx, odt, heic, heif, cu o mărime maximă de 10Mb.
Autorul anunțului va primi datele tale pentru a permite comunicarea.