Oportunitate Investiție Clădire Comercială 2.742 mp Str. Brăilei (Zona Spitalul Județean)

1 250 000 EUR negociabil 456 EUR/m2
Valabil din 3/31/2026 1:55:17 PM
Specificații
Clasa energetica
C
Suprafata utila
2742 m2
Suprafata terenului
762 m2
Suprafata construita
2742 m2
Anul constructiei
2024
Stadiul constructiei
Finalizat
Numar niveluri
4
Locuri parcare
da
Stare imobil
Nemodernizat
Structura rezistenta
Beton
Nr. niveluri subterane
1
Descriere
Practic Imobiliare vă prezintă spre vânzare o proprietate comercială de anvergură, situată strategic pe strada Brăilei, în imediata proximitate a Spitalului Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei . Datorită locației și a structurii solide, acest imobil reprezintă soluția ideală pentru clinici medicale, centre de business, sedii administrative sau unități de învățământ.

Specificații Tehnice și Compartimentare:
Imobilul are o suprafață construită desfășurată de 2.742 mp, fiind amplasat pe un teren de 511 mp. Regimul de înălțime este D+P+4E, oferind spații vaste și luminoase:
Demisol: Înălțime utilă de 3 metri, pretabil pentru depozitare, laboratoare sau zonă tehnică.
Parter + 4 Etaje: Înălțime spectaculoasă de 4 metri pe fiecare nivel, permițând orice tip de amenajare modernă (plafon casetat, sisteme de ventilație complexe).

Avantaje Competitive:
Locație Premium: Vizibilitate maximă pe una dintre cele mai importante artere ale orașului, cu flux pietonal și auto constant.
Parcare Privată: Proprietatea include un teren adiacent cu destinație exclusivă de parcare, un activ critic și extrem de valoros pentru zona centrală.
Versatilitate: Structura permite recompartimentarea facilă în funcție de necesitățile viitorului proprietar.