Oportunitate - Casa centru Calimanesti-Caciulata GEOTERMALA | GAZ | CURENT | APA | CANALIZARE

145 000 EUR negociabil 725 EUR/m2
Valabil din 3/9/2026 5:13:16 PM
Specificații
Suprafata utila
200 m2
Numar camere
5 camere
Anul constructiei
1990
Stadiul constructiei
Finalizat
Incalzire
altele
Structura de rezistenta
caramida
Invelitoare acoperis
Tigla
Disponibilitate proprietate
Acum
Vicii
Nu
Utilitati generale
Apa, Canalizare, Curent, Gaz, Telefon
Sistem incalzire
Calorifere, Centrala imobil, Centrala proprie, Termoficare
Acces internet
Fibra optica, Wireless
Stare interior
Renovat
Ferestre cu geam termopan
PVC
Izolatii termice
Exterior
Bucatarie
Mobilata, Utilata
Mobilat
Complet
Descriere
TOATE UTILITĂȚILE: GEOTERMALĂ | GAZ | CURENT | APĂ | CANALIZARE
Casă ultracentrală situată în inima orașului Călimănești (stațiune balneoclimaterică turistică de interes național). Această locuință reprezintă o oportunitate excelentă pentru cei care caută confort și accesibilitate într-un cadru urban autentic. Este pretabilă fie pentru a locui, a o închiria sau a realiza spații comerciale.
Are toate utilitățile disponibile în stațiune racordate și foarte important - singur în curte. Priveliște către muntele Cozia, deschidere la E81 și la strada adiacentă, deci nu este înghesuită între alte case, fapt ce o pune mai mult în valoare.
De altfel, în ultimii ani perimetrul urban s-a renovat foarte boem de la Hotel Central, Hotel Carolin, blocuri, coborând către Annabella și către proprietatea propusă spre vânzare, în proximitate sunt multe magazine și alte servicii. Zona reprezintă în continuare mult potențial și este o investiție, iar în zona aceasta nu se găsesc foarte multe astfel de proprietăți direct la Calea lui Traian.
Detalii despre proprietate:
Există două proprietăți casa mare (C1) și cea mică (C2), în continuare ca și configurație:
- Casa mare (C1) are un coridor închis cu geamuri termopan, 5 camere spațioase utilate din care 2 sunt folosite în mod comercial (1 baie comună la acestea două), iar celelalte trei au o baie comună asemenea și o pivniță.
- Casa mică (C2) are două camere cu două băi fiecare utilate cu televizoare, paturi, scaune, etc, iar deasupra este o cameră cât cele două la un loc de unde se vede muntele Cozia.
Între cele două case, deasupra se află o mică terasă cu priveliște la munte, iar jos se află o mică bucătărie cu o cameră tehnică.
Curtea este complet betonată.
Suprafață utilă: 200 mp
Cu toate că proprietatea este situată ultracentral, zona înconjurătoare este liniștită și potrivită pentru un stil de viață relaxant.
Documentație juridică: Acte cu totul în regulă, fără sarcini sau ipoteci.
Preț de vânzare: 145.000 e
Pentru mai multe informații sau pentru a stabili o vizionare, vă rugăm să ne contactați.
* Nu ratați ocazia de a deveni proprietarul unei case ultracentrale în centrul stațiunii balneoclimaterice Călimănești-Căciulata, cu toate facilitățile la îndemână!

ID anunț: 1700065450

Raportează
Fă ofertă

Anunțuri recomandate

Contactează vânzătorul
Pentru a reduce riscul mesajelor de tip spam, adresele de email nu sunt permise in mesagerie.
Caractere rămase: 3000
Adaugă fișier
? Fișiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, txt, xls, docx, xlsx, odt, heic, heif, cu o mărime maximă de 10Mb.