Salon Premium De Vânzare Calea Moșilor 199, București Afacere La Cheie Cu Deschidere La Bulevard

14 950 EUR negociabil 747,5 EUR/m2
Valabil din 8/27/2026 4:16:48 PM
Specificații
Clasa energetica
A
Suprafata utila
20 m2
Numar camere
2 camere
Suprafata construita
19 m2
Anul constructiei
2010
Stadiul constructiei
Finalizat
Incalzire
incalzire centralizata
Numar niveluri
1
Clasa birouri
A
Locuri parcare
50
Cod de identificare
50047794
Accept schimburi
True
Acces
Stradal din bulevard
Acte, avize
Corect juridic si real spatiu comercial la ANCPI
Destinatie anterioara
Spatiu comercial
Coridor
Exterior
Stare imobil
Modernizat
Dotari
Instalatii sanitara si electrica noua
Grad ocupare cladire
100%
Suprafata birouri
19 m2
Suprafata platforma
19 m2
Descriere
Salon Premium De Vânzare Calea Moșilor 199, București Afacere La Cheie Cu Deschidere La Bulevard

Se vinde Salonul Splendiva, afacere complet funcțională, situată pe Calea Moșilor nr. 199, București, într-o zonă comercială foarte bună, cu vizibilitate stradală, reclama, vitrină mare și parcare în față.

Salonul se predă la cheie, complet mobilat, utilat, autorizat și pregătit pentru continuarea imediată a activității.

Date financiare și operaționale

- Cifră de afaceri 2025: aproximativ 140.000 lei; firma creste constant;
- Cifră de afaceri 2026 până în prezent: aproape 38224 XCD Dolari;
- Firmă înființată în 2024, cu activitate in conformitate și istoric financiar
- Business cu cash-flow pozitiv
- Firma nu are datorii; totul achitat la stat, salariati si furnizori;
- Societate creditabilă prin BT Mic, sub rezerva analizei băncii, cu posibilitate imediata de recuperare a investitiei initiale de achizitionare (BT ofera 170000 lei cofnorm analizei din iulie)
- Cont bancar, POS și posibilitate de încasare numerar
- Aproximativ 70 75% dintre plăți sunt efectuate cu cardul, dar se incaseaza si cash destul de substantial, iar la cerere, clientele prefera plata in numerar

Chirie foarte avantajoasă

- Chirie mica fixa: 500 euro lună, cu utilități incluse
- Garanție achitată: 1.000 euro (de recuperat de la CLB)
- Contractul poate fi prelungit din septembrie pentru încă 2 ani, la aceeași valoare

Inclus în vânzare

- mobilier și echipamente;
- stocul disponibil de 13000 lei de la Wella, Mounir si Davines (coafor) si oje, geluri, ustentile de la Annette si Cupio, dar si dispozitive sterilizare (manichiura pedichiura);
- aplicație Mero cu rating de 5 stele, campanie promovare asigurata in august si septembrie;
- profil Google Maps cu numeroase recenzii;
- pagini Instagram, Facebook și TikTok;
- număr de telefon Digi;
- camere de supraveghere;
- contract de securitate;
- toate autorizațiile necesare;
- parteneriate comerciale cu Wella, Mounir și Davines; Wella va asigura 4 seminare (2 la salon si 2 la Wella Studio) pentru marketing pe social media si instructaj supraprofesional pentru coafeze;

Salonul are aproximativ 150 200 de cliente active și loiale, solicitări zilnice pentru programări și posibilitate de creștere până la aproximativ 240 350 de cliente.

Există 3 angajate disponibile pentru continuarea activității.

Locația este lângă Loteria Română, libraria CLB și Restaurantul Burebista, într-o zonă cu numeroși rezidenți, sedii de companii, agenții de turism, 2 magazine Mega Image, și societăți de asigurare. Foarte mult vad.

Preluarea se face prin cesiunea părților sociale. Nu sunt necesare renovări sau investiții suplimentare majore. Investitia initiala a costat 39000 euro.

Motiv vanzare: mutare din Romania in Olanda in toamna. Asadar, se vinde urgent si acceptam si plata in rate (12 24 36 luni) cu avans de minim 60%.

Conditii pentru achizitionarea prin plan de rate direct la proprietar: 70% avans initial + 12 luni rate, 0% dobanda legala, la 24 luni - 5% dobanda legala, la 36 luni - 6.5% dobanda legala pe suma ramasa.

Preț și informații suplimentare la telefon. Vizionare disponibilă pentru cumpărătorii serioși.

ID anunț: 1784897759

Raportează
Fă ofertă

Anunțuri recomandate

Contactează vânzătorul
Pentru a reduce riscul mesajelor de tip spam, adresele de email nu sunt permise in mesagerie.
Caractere rămase: 3000
Adaugă fișier
? Fișiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, txt, xls, docx, xlsx, odt, heic, heif, cu o mărime maximă de 10Mb.