Casa este situată în localitatea Săbăreni, la aproximativ 10 km de centura Bucurestiului, la 4 km de A0 si A1, într-o zonă rezidențială nouă. A fost construită în 2020, cu structura de rezistență din beton armat si zidărie de caramidă, tencuită si izolată termic. Tâmplarie Salamander cu geamuri termopan, cu centrală termică pe gaze si calorifere. Este finisată complet: gresie, parchet, faianță, obiecte sanitare, usi interioare. Terasa este acoperită. In plus casa beneficiază si de o pivniță de aproximativ 9 mp de 2,20 m adâncime. Bucataria este mobilată si utilată Casa se poate vinde semimobilată: livingul, bucătăria si un dormitor. Un dormitoar va fi nemobilat. Curtea este amenajată, trotuare, alee auto si pietonală din beton amprentat, gazon, pomi. Poarta auto are deschidere automatizată. Pret 120.000 EUR. Nu se plăteste TVA sau comision.
Agentia imobiliara Apulum 94
Vă ofera spre vânzare un apartament finisat premium, situat într-un imobil modern cu regim de înălțime P+6E+7 retras.
Apartamentul este poziționat la etajul 5 din 7, are vedere spre Nord, beneficiază de lumină naturală echilibrată și se predă la cheie, cu predare imediată, fiind ideala atât pentru locuire, cât și pentru investiție.
✨Finisaje și dotări:
Ușă de intrare Megadoor, lățime 100 cm – siguranță și design premium.
Uși interioare PINUM, finisaj modern.
Tâmplărie exterioară Salamander – 5 camere, izolație termică și fonică superioară
Bucătărie și baie placate cu marmură, echipate cu spoturi de iluminat încastrate
Obiecte sanitare KOLO
Baterii GROHE
Parchet EGGER, 8 mm, trafic intens, durabil și elegant
Centrală termică proprie pe gaz IMMERGAS
Utilități:
Apartamentul este conectat la toți furnizorii de utilități:
gaz
energie electrică
apă – Apanova
canalizare – rețeaua orașului
Vanzare teren Fundeni Dobroesti, 7500mp cu deschidere de 23m. Terenul este dreptunghiular cu doua deschideri, la strada Balantei si la Stejarului.
Pe ambele strazi exista canalizare.Zona este in plina expansiune imobiliara.
Teren intravilan de vânzare în Breaza – zona Lac de Verde (Golf)
Agenția imobiliară Mervani vă propune spre vânzare un teren intravilan situat într-una dintre cele mai apreciate zone din Breaza – Lac de Verde (Golf), o locație exclusivistă, ideală pentru construcția unei locuințe de vacanță sau a unei reședințe permanente.
Terenul este ușor înclinat, oferind o perspectivă plăcută și posibilitatea realizării unei construcții cu design deosebit. Proprietatea beneficiază de deschidere de 17 ml la strada principală asfaltată, dar și deschidere la o stradă secundară, ceea ce oferă acces facil și multiple posibilități de amenajare.
Detalii teren:
Teren intravilan
Zonă: Breaza – Lac de Verde (Golf)
Deschidere: 17 ml la stradă principală asfaltată
Deschidere suplimentară la stradă secundară
Teren ușor înclinat
Utilități la limita de proprietate
POT: 25,3%
CUT: 0,23
Regim de înălțime: P + E + M
Breaza este o stațiune recunoscută pentru aerul curat, liniștea și peisajele deosebite, fiind totodată ușor accesibilă din București, ceea ce face această proprietate ideală atât pentru locuință permanentă, cât și pentru casă de vacanță.
Pentru detalii și vizionări:
Agenția Imobiliară Mervani
0729 935 536
Inchiriere teren Fundeni Dobroesti, 7500mp cu deschidere de 23m. Terenul este dreptunghiular cu doua deschideri, la strada Balantei si la Stejarului.
Pe ambele strazi exista canalizare.Zona este in plina expansiune imobiliara.
Spațiu comercial disponibil pentru vânzare. Pretabil orice tip de activitate. Zona ultracentrala, birouri, banci, multinationale, trafic pietonal.Spatiu Comercial adiacent din Bulevardul Unirii, pe diagonala de Blocul Zepter. Spatiul este pe partea cu BCR, alături de Kuzini și înainte de reprezentanta Grawe Romania, chiar vav de Bosch Romania. In fata spatiului se poate parca in spic, deasemenea in curtea interioara din spate sunt rezervate 2 locuri de parcare pentru acces marfa. Spatiul dispune de centrala termica proprie, are doua cai de acces (accesul principal dinspre Bulevardul Unirii - Ion Pillat si din spate pe strada Turturelelor, intrarea de marfa). Compartimentarea este foarte placuta, sunt create 5 zone distincte, prima la care s-a lasat inaltimea de 5ml si s-a facut o frumoasa scafa cu lumini este partea de acces clienti, expozitie sau frontdesk, showroom de aproximativ 40 mp, a doua este cea care permite accesul din zona de primire marfa unde avem si panou electric cu o suprafata de aproximativ 30mp deasupra careia s-a preferat la renuntarea la inaltime si s-a creat o zona ideala pentru backoffice sau minisalon mai intim, aici avem tot spre 30mp, a patra zona este ce cu grupurile sanitare si bucataria unde regasim si centrala termica proprie, deasupra celei de a patra zone deasemenea s-a creat o supanta care are tot rol de backoffice foarte intim, aici avem o suprafata de aproximativ 13mp, practic spatiul ofera prin compartimentarea actuala in jur de 120-130 mp. Locația este perfectă pentru orice tip de activitate (birouri, showroom, coafor, barber shop, cofetărie, cafenea, cabinet medical, vinotecă, atelier de creație) fiind un spațiu ce oferă un plus la prestigiul și valoarea afacerii desfășurate aici. Daniel, Apulum94. Comisionul agenției este de 3+TVA din preț. La vizionare se semnează formularul agenției.
Compania Apulum94 va propune un apartament de 3 camere confort 1 decomandat,la etajul 7/8 situat in in apropierea parcului Sebastian intr-un bloc construit in anul 1988.Apartamentul are vedere mixta(atat pe fata cat si pe spatele blocului) si are o suprafata de 74 mp . De asemenea,este un apartament pozitionat pe mijloc in cadrul blocului(nu este pe colt).Actele sunt pregatite pentru vanzare si este rapid eliberabil.
Pentru mai multe detalii sau o eventuala vizionare va rog sa ma sunati la numarul de telefon 0733683454-Dorin Dinu /Apulum94.
Vanzare apartament 4 camere in zona Vitan-Mall, decomandat, amenajat cu gresie, faianta, parchet, termopan, usa metalica, grilaje la geamuri, usi boi Italia. Blocul este reabilitat. In proximitate se afla statia de metrou Mihai Bravu, Mall Vitan, scoala, gradinita.
Terenul este situat în Comuna Săbăreni, la aproximativ 11 km de intrarea în Bucuresti prin Militari sau prin Chitila. Terenul este intravilan, cu destinatie rezidențială, are suprafața de 3767 mp și 17 m front stradal. Reteaua de gaze si cea de energie electrică sunt pe stradă, lângă teren. Pret 75.000 EUR
Locuința este amplasată la intrarea în Săbăreni, dinspre Pădurea Râioasa, într-o zonă rezidentială nouă, la aproximativ 200 m de Strada Principală, ferită de traficul rutier. Casa are 4 camere, bucătărie, 2 băi, hol, terasă si pivniță. Construcția este din caramidă, cu structura de rezistență din beton armat, cu placă turnată peste parter si pod înalt. Camerele au 2,65 m înălțime, sunt mari, luminoase. Casa este izolată cu polistiren de 15 cm grosime cu EPS 120 si tencuială decorativă siliconată. Peretii interiori sunt tencuiți, gletuiți, finisați si zugăviți alb. Instalatie electrică, sanitară, termică, încălzire în pardoseală, centrală proprie pe gaze. Unele finisaje interioare (gresie, faianță, parchet, uși, obiecte sanitare) pot fi alese de cumpărător, în limitele unui buget convenit de comun acord. Curtea are 400 mp si se va preda împrejmuită, cu alee auto, pietonală, cu trotuare in jurul casei. Imobilul va fi disponibil în 3 luni, intabulat si racordat la utilităti. Se poate cumpăra cu credit bancar. Pret la cheie: 140.000 EUR. Nu se plătește TVA sau comision.
Vilă pentru locuit sau pentru activități de birou, pretabilă și pentru activități de tip after school, aproape și de Metrou Mihai Bravu, foarte aproape și de Mall București, în spatele magazinului cu materiale de construcții și bricolaj Mathaus situat pe Mihai Bravu. Foarte aproape avem centrele comerciale Kaufland (unde avem și KFC, și Pepco și Animax) Lidl, iar Mall-urile sunt deasemenea aproape (Mall București - 7 minute, Mall Sun Plaza - 7 minute, Mall Park Lake - 20 de minute). Accesul auto se face din Șoseaua Mihai Bravu, imediat după benzinăria Lukoil la dreapta. Vila are un aspect modern și o compartimentare care permite folosirea imobilului atât pentru locuit cât și pentru activităti de birou sau afterschool. Imobilul este dispus pe 2 nivele, parter și etaj, la parter avem un salon de peste 40 metri pătrați din care putem accesa o cameră de peste 23mp și deasemenea, tot din living putem accesa și o baie mare și bucătăria în care regăsim o centrală termică prin condesare și care are acces spre partea din spate a casei. Etajul îl accesăm cu ajutorul superbei scări care urcă din salonul de la parter pe holul de la etaj ce permite accesul spre cele 3 dormitoare de la etaj, tot la etaj mai avem o bucătărie unde regăsim o a doua centrală termică prin condensare, această încăpere se poate folosi și cu altă destinație, din această zonă se poate accesa baia de la etaj. Casa dispune și de o frumoasă mansardă de peste 35mp ce poate fi folosită pentru depozitare, cameră de joacă sau de studiu sau chiar birou. Curtea este pavată și se pot parca 4-5 mașini în curte și două mașini în fața porții. Este un imobil perfect pentru a vă reloca sau pentru a desfășura diverse activități. Se dorește seriozitate iar pentru cei care pot achita mai multe chirii în avans chiria se poate negocia ușor. Pentru mai multe detalii și vizionări nu ezitați să mă contactați, Daniel, Apulum94.
Aveți posibilitatea de a închiria cel mai nou și mai bun studio din capitală situat în ultracentralul orașului, la nici 2 minute de Metrou Piața Universității, între Intercontinental (Grand Hotel București) și Teatrul Național. Studio-ul are o suprafață utilă de peste 32mp la care se adaugă un balcon spațios tip logie ce oferă o priveliște panoramică asupra străzilor Batiște și Tudor Arghezii. Locația se află în inima orașului, cu acces facil la tot ce are capitala mai frumos de oferit ( Centrul Vechi, Grădina Icoanei, Piața Romană, Piața Unirii, Armeneasca, Cișmigiu - toate aceste zone sunt la 5 minute mers pe jos lejer de imobil). În proximitate avem cele mai bune restaurante, pub-uri și terase dar și acces facil la numeroase muzee și centre culturale. Studio-ul se află la etajul 1 al blocului și are o configurație plăcută și compactă, bucătăria fiind integrată în spațiul de locuit și oferind totodată și cadrul ideal de socializare, iar balconul spațios tip logie vă oferă o opțiune validă de a observa și de a vă integra în comunitatea acestui cartier select al orașului. Facilitățile sunt de top, imobilul este finalizat anul acesta, 2025 și respectă toate standardele cerute, confortul termic fiind asigurat de sistemele integrate ale imobilului, iar pe partea de acces avem două lifturi moderne și acees evident pe scară din lobby. La parterul imobilului funcționează o cafenea și tot în proximitate avem mai multe centre comerciale. Baia studio-ului este spațioasă și este deservită de o cadă iar aerisirea este asigurată de o fereastră mare. Imobilul se va preda nemobilat. Documentația este la zi, proprietarul este însă persoană juridică și tranzacția presupune TVA, pentru cei interesați ideal este de a închiria tot pe societate din rațiuni care țin de taxare și achitarea TVA-ului aferent. Pentru mai multe detalii și programarea de vizionări nu ezitați să mă contactați, Daniel, Apulum94.
Casa se află în Săbăreni, într-o zonă rezidențială nouă, ferită de traficul rutier, în vecinătatea celor 2 păduri. Este un imobil tip parter, cu structura de rezistență din beton armat și zidărie din căramidă, fără pereți din rigips. Este acoperită cu țiglă metalică mată iar tâmplăria este Salamander cu geamuri tripan. Casa se izolează termic la exterior cu polistiren de 150 mm peste care se aplică tencuială decorativă siliconată. Imobilul are placă din beton armat peste parter, podul este înalt și izolat termic cu celuloză. Locuința beneficiază de încălzire în pardoseală și centrală termică pe gaze, în condensație. Finisajele interioare (parchet, gresie, faință, usi, obiecte sanitare) pot fi alese de cumpărător, într-un anumit buget. Casa are 3 dormitoare, living, bucătărie (închisă), 2 băi, dresing, hol, cameră tehnică, pivniță si terasă acoperită. Curte 480 mp, împrejmuită. Termen de finalizare, la cheie, 3 luni. Pret 145.000 EUR. Nu se plătește TVA sau comision
Săbăreni, teren intravilan construibil cu suprafata de 500 mp, cu 18 m front stradal. Zona rezidentială, locuințe parter sau p+1E, cu posibilitate racordare la rețeaua de curent electric - lângă teren. Preț lot 500 mp + cotă de drum = 18.500 EUR. Nu se plătește comision sau TVA
Agentia Imobiliara Apulum 94, va ofera
Vanzare ap 3 cam decomandat, etj 3 din 10 ,ap este pe mijloc,calduros iarna ,racoros vara, este curat si bine intretinut,liniste si multa verdeata.
In apropiere se afla scoli,liceu piata 10 min pana la Sun Plaza,metrou Piata Sudului, statia de autobuz este in fata blocului.
Pe scara exista teava de gaze pt montare unei eventuale centrale.
Se vinde complet mobilat si utilat gata pt a fi locuit sau investitie.
Va oferim spre vanzare case individuale cuprinse intr-un compex de 6 case in zona 1 Decembrie 1918-Titan, P+1, in suprafata de 195mp, 4 camere+3 bai+terasa+bucatarie+spatii depozitare. Toate baile au ventilator si aerisire naturala cu geam. Casele sunt prevazute cu doua sisteme de incalzire: Centrala Proprie Termica pe gaze cu incalzire in pardoseala si cu panouri solare 5kw si pompa de caldura astfel incat proprietarul sa poata alege cu ce sistem sa incalzeasca locuinta. La parter avem living+bucatarie de 15mp+camera tehnica+grup sanitar+terasa cu pergola; la etaj avem doua dormitoare pentru copii+o baie, un dormitor matrimonial cu baie proprie si dressing. Construita pe grinzi si cadre cu caramida POROTERM, si finisaje de ultima generatie LUX, termopan tripan Veka, usi interioare Porta Door, curent trifazic 380v. Sunt prevazute cu doua locuri de parcare incluse in pret. Tva-ul este inclus in pretul afisat.
Complexul este potrivit pentru familii cu copii mici deoarece este un complex inchis cu poarta prevazuta cu telecomanda.
Mai este disponibila la vanzare doar Casa3.
Pentru detalii si vizionari contactati brokerul Dona Camelia 0733683461
Vă invităm să descoperiți o vilă excepțională situată pe Strada Thomas Masaryk, zona Universitate, Gradina Icoanei, Rosetti (fosta Strada Sălciilor), în inima orașului, cu un aer istoric aparte și detalii arhitecturale interbelice impecabil păstrate. Acest imobil impresionant combină farmecul trecutului cu dotări moderne si poate fi locul perfect pentru o locuință de lux sau un spațiu de birouri cu stil.
Proprietatea se vinde cu contract activ de inchiriere.
Suprafață Utilă: 533 mp
Teren: 275 mp
Compartimentare Versatilă: Subsol, parter, etaj și mansardă, cu camere generoase și tavane de 2,8-4 m.
Dotări : Aer condiționat, centrală termică, supraveghere video, porți automate
Curte Privată: Capacitate de parcare pentru 4 autoturisme.
Acces Multiplu: Două intrări separate, ideale pentru diverse funcțiuni (locuință, birouri, activități comerciale).
Vila păstrează detalii de epocă rafinate – sobe de porțelan, uși din lemn masiv, stucaturi artistice – toate completate de facilități moderne care aduc un plus de confort și siguranță.
NOTA : In prezent, imobilul este inchiriat catre o institutie publica si se poate prelua cu tot cu chiriasi.
Imobilul se poate achizitiona si prin transfer de parti sociale ale firmei care detine proprietatea.
Articol Detaliat:
https://aiciastat.ro/un-imobil-impozant-decorat-cu-zeitati-mitologice-se-vinde-cu-peste-1-milion-de-euro-pe-platforma-storia/
Contactați-ne pentru informații suplimentare sau pentru a programa o vizionare. ONORARIU AGENTIE 0.
Locație:
Terenul de 6.000 mp este situat în județul Argeș, la doar câțiva kilometri de Mănăstirea Aninoasa și orașul Mioveni. Poziționat într-o zonă pitorească, oferă privelisti panoramice spectaculoase, fiind înconjurat de pădure, pomi fructiferi (meri, cireși), brazi, lavandă și plante decorative. In imediata apropiere se afla raul Bratia.
TUR VIRTUAL link: https://kuula.co/share/collection/716vl?logo=1&info=1&fs=1&vr=0&sd=1&thumbs=-1
Detalii Proprietate:
3 cabane A-Frame (destinate turismului/holiday stays), mobilate și utilate.
Utilități: apă, curent electric, rețea gaz în curs de instalare.
Dotări suplimentare:
Magazie de lemne (A-Frame).
Saună cu ciubăr
Zonă de sezlonguri pentru relaxare.
Acces facil, drum modernizat.
De ce este o oportunitate?
Potențial turistic ridicat: proximitate fata de obiective culturale (Mănăstirea Aninoasa 15 min) , Barajul Vidraru la aprox 60km, Campulung - 30 km, Curtea de Arges.
Ambient autentic, ideal pentru retreat-uri sau vacanțe în natură.
Preț: 439.000 euro
Vânzator: Persoană juridică.
Poienița, Argeș – Colțul Tău de Liniște între munți, Istorie și natură sălbatică
Ascuns între dealuri împădurite, la granița dintre liniște absolută și priveliști unice, satul Poienița din județul Argeș este una dintre acele puține zone din România care încă păstrează autenticitatea rurală, dar respiră în același timp aerul investițiilor inteligente în turism și retreaturi eco.
Localizat între Munții Făgăraș și Țara Lovistei, la doar o oră de Curtea de Argeș, Poienița oferă acces rapid către:
- Lacul Vidraru și Transfăgărășanul – un magnet pentru turiști, bikeri și pasionații de natură
- Mănăstirile Aninoasa, Robaia, și Curtea de Argeș – centre spirituale și culturale de referință
- Izvoare naturale și aer de munte – recunoscute pentru puritate, ideale pentru centre de wellness, detox sau glamping
- Un relief de poveste – coline înverzite, păduri de brad și stejar, livezi cu meri și cireși, câmpuri cu lavandă sălbatică – totul perfect pentru o pensiune boutique sau chiar un micro-sat ecologic.
Ce face zona cu adevărat specială?
Nu este „descoperită” de mase – dar este suficient de aproape de tot ce contează.
Are infrastructură de bază – drum accesibil, utilități esențiale, semnal.
Oferă intimitate totală și cer liber noaptea, fără poluare luminoasă – o raritate în Europa.
Dacă ai un cumpărător interesat de experiențe autentice, investiții sigure în turism sustenabil sau pur și simplu caută acel „acasă” departe de lume dar aproape de tot ce contează – Poienița, Argeș e locul potrivit.
Prețul de 415.000 EUR reflectă nu doar valoarea de construcție și amenajare, ci și potențialul imediat de exploatare turistică, unicitatea amplasamentului și avantajul unui produs complet, pregătit de operare sau locuire.
Aceasta nu este o simplă proprietate rurală, ci o investiție inteligentă într-un segment turistic aflat în plină ascensiune.
Pentru vizionări (doar cu programare) , contactați-ne.
Agentia Imobiliara Apulum 94, va prezinta spre vanzare apartament 3 camere
Imobilul este tip boutique, cu foarte puține apartamente și un singur apartament retras la etajul 3— un concept rar în zonă, care oferă liniște, intimitate și o comunitate restrânsă.
Apartamentul are o compartimentare foarte eficientă, cu suprafață 100% utilă:
• living generos cu bucătărie open space
• hol minim, integrat în living
• dormitor matrimonial cu baie proprie
• dormitor secundar luminos
• baie secundară pe hol
• balcon de 4 mp
Dotări: centrală proprie, aer condiționat, granit în hol și baie, rulouri exterioare electrice cu telecomandă (noi), cadă cu hidromasaj, WC cu bideu integrat, parțial mobilat și utilat.
Blocul este înconjurat de case, cu vedere liberă pe ambele părți ale clădirii și curte comună cu gard spre Calea Giulesti.
Pret usor negociabil.
Se închiriază spațiu de 106 mp utili, la demisol, cu intrare separată direct din strada Mihail Sebastian, sector 5.
Chirie: 800 euro/lună. ( inclus TVA )
Utilități INCLUSE în preț: apă, curent, mentenanță, paza, receptie. Cost fix lunar.
Spațiul este open space, ușor de organizat sau compartimentat.
Are grup sanitar propriu și zonă de depozitare.
Înălțime aproximativ 3 m.
Potrivit pentru:
– depozitare
– arhivă
– sală cursuri
– activități logistice
– atelier
– activități fără trafic intens
Clădire cu funcțiune mixtă, situată langa Mall Prosper și 13 Septembrie.
Parcare disponibilă în fața imobilului.
Contract minim 12 luni.
Garanție o lună.
Disponibil imediat. Filmare disponibila in anunt. Comision chirias 0.